5 nejnovějších KÁVOVÝCH hitů, které vás VYSTŘELÍ ze židle

v AKTUÁLNĚ/GASTROLIFESTYLE

Kafe s vejcem. Zní to jako vtip nebo blbý den baristy. Přesto jde o naprostý kávový hit. Stejně jako aktivní uhlí či neobyčejné bahno v zubní pastě. Jste dost odvážní na to, abyste všechny podobné módní výstřelky ochutnali ve své kávě?

Džíny tvojí mámy, řemeslné pivo nebo nakvašené kimchi z Koreje. Názory se liší, pokud jde o trendy. A kávová scéna není žádnou výjimkou. Naopak. Mrkli jsme se na menu kaváren v různých koutech světa a vybrali 5 nejodvážnějších nováčků, kteří mají našlápnuto stát se kávovými trendy pro 2019.

Superfood Coffee

Určitě jste už slyšeli o superpotravinách. Maca, kurkuma, zázračné houby. Tak právě tyhle ingredience teď prostupují pěnou do vašich oblíbených kávových nápojů. Tady pak s každým douškem zvyšují náladu, vytrvalost, a dokonce mají účinky proti stárnutí. Zkuste je jednoduše vmíchat do ranní kávy a energetická bomba je tu. Nejdřív to chutná neobvykle, ale pak neobvykle super. Jak už název napovídá.

Nitro Coffee

Nitro Coffee není nejnovější trend, ale pořád hodně neznámý. V překladu dusíková káva je ideální pro nerdy, kteří mají rádi slušnou dávku pěny. Základem je studený cold brew, který se čepuje přes starou dobrou pivní pípu. Výsledkem je osvěžující kávový nápoj s jemnou texturou. A čepice? Ta může klidně soutěžit s Guinnessem. Proto se Nitro také podává v pivním skle.

A už jste četli tohle?  KOFOLA si nadělila dárek: Přichází s novou značkou ITALSKÉ KÁVY

Goth Latte

Jste vyznavačem kávy černé jako bota? S Goth Latte můžete svou neřest posunout ještě o krok dál. Aktivní uhlí dává téhle kávové specialitě černou barvu. Navíc uhlík váže toxiny a bakterie. Jinými slovy detox, který vás ráno vystřelí z postele. A další vedlejší efekt? Luxusní fotky pro váš Instagram.

Egg Coffee

Jak už úvod článku napověděl, nejde o žádný baristický omyl, ale o kávový trend. Kafe s vejcem je vietnamská klasika. Právě tady se káva podává s polevou ze syrového vaječného žloutku a slazená kondenzovaným mlékem. Paradoxně tohle smetanové kombo připomíná tiramisu, proto je oblíbené u všech, kteří mají rádi něco sladkého na zub. Dneska už ho jako signature drink najdete na menu ve vyhlášených kavárnách všude po světě.

Blue Pea Flower Coffee

Čaj z květu modrého hrachu je chameleon mezi horkými nápoji. Verze s espressem a mlékem promění nápoj na opravdu intenzivní modrou. Při smíchání s kyselinou citrónovou se ještě vybarví do fialova a růžova. Tohle je zkrátka pro lidi, kteří vždy chtěli pít kafe svou vlastní duhovou cestou.

A už jste četli tohle?  KÝČ jak BIČ, ale přece… Je máj, pojďme do SRDÍČEK!

Tak co? Do jakého kávového dobrodružství se letos ponoříte vy?