ČERVENÁ PIZZA: Unikát, který vymysleli Češi

v GASTROLIFESTYLE

Česká firma Pizza Natura přišla na trh se světovým unikátem. Zdravá zeleninová pizza, která je vhodná pro celiaky a lidi dbající na zdravý životní styl. Firma má v nabídce zatím tři zdravé pizzy. Jednou z nich je pizza z červené řepy, která nese název Pizza Goat Beet.

Právě základem této pizzy je již zmíněná červená řepa, která pizze dodává specifickou chuť a barvu. Červená řepa je tělu velmi přínosná, jelikož obsahuje bohaté množství vitamínů, vlákniny a minerálů. Současně pozitivně ovlivňuje vysoký tlak a onemocnění srdce. Pro sportovce je dobrou zprávou, že zlepšuje výdrž při cvičení. To vše dokáže červená řepa.

Samotný korpus zdobí čerstvé žampiony, kozí sýr, jarní cibulka a červená cibule. Pomyslnou třešničkou na dortu je pár kapek medového balsamika, která ze zdravé červené pizzy dělá delikatesu. Všechny suroviny jsou nejvyšší kvality. „Výběrem ingrediencí jsem chtěla dotáhnout pizzu nejen chuťově k dokonalosti, ale také po výživové stránce. Takto obsahuje vše, co člověk potřebuje k lehkému zdravému bytí,“ dodává majitelka firmy Pizza Natura Anna Brožková.

A už jste četli tohle?  NEMILOSRDNÁ gastro data: Každý DESÁTÝ podnik karanténu NEPŘEŽIL

Žampiony jsou zdrojem antioxidantů, které bojují proti škodlivému působení volných radikálů na lidský organismus. Červená cibule a jarní cibulka mají své opodstatnění a každá zastává jinou funkci. Červená cibulka obsahuje velké množství vody a vitamínů napříč abecedou. Také je zdrojem železa, zinku, vápníku, jódu a manganu. Za to jarní cibulka zastává na pizze hlavně chuťovou roli. Je ještě nedozrálá, tak je její chuť jemná až nasládlá. Bez ní by pizza nebyla tak svěží. Co se týká kozího sýra, není co dodávat. Nejzdravější sýr na světě vůbec. Tak tedy nesmí chybět na Pizza Goat Beet. Medové balsamiko je domácí výroby a díky němu je korpus a celá pizza dochucena k dokonalosti.

Pizza se připravuje v rozehřáté troubě a ideální dobou pečení je 8 minut. Samozřejmě záleží na typu trouby a zvoleném programu. Pohledem lze rozeznat, že nastal čas na vyjmutí.