ČESKÝ ÚSPĚCH: Litovelský Černý Citron je mezi nejlepšími ochucenými pivy Evropy

v AKTUÁLNĚ

Pivní mix Litovel Černý Citron alko získal nejvyšší ocenění, dvojitou zlatou, na soutěži European Beer Challenge 2021. Zlatou medaili vezou ve svých kategoriích i světlý ležák Litovel Premium a tmavý ležák Litovel Premium Dark. Stříbro má Litovel Moravan.  

„Černý Citron patří mezi nejoblíbenější piva z našeho pivovaru, nejde totiž o standardní radler, tedy mix s 2 % alkoholu, ale o míchaný nápoj z ležáku s příchutí citrónu a s 4 % alkoholu. Chuť je tedy plnější než u běžných radlerů,“ říká sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký a doplňuje: „Světlé Premium je jedním z neoceňovanějších ležáků v Česku, vaříme jej podle tradičních postupů, které si v Litovli předáváme z generace na generaci, a z vybraných lokálních surovin od místních dodavatelů. Zlato z European Beer Challenge ukazuje, že se tento český ležák rozhodně neztratí ani v nabité zahraniční konkurenci.“

Porotci ocenili také tmavý ležák Premium Dark, kterému se na mezinárodní scéně daří dlouhodobě. Stříbrem se pyšní i Litovel Moravan, který příští rok oslaví 40. výročí od své první várky.

Do mezinárodní degustační soutěže European Beer Challenge 2021 se letos přihlásila piva z 39 zemí světa. Soutěž se konala jako každoročně v Londýně, kde se jednotlivé vzorky hodnotily pomocí slepé degustace. Do porotci zasedli všichni ti, kdo nakupují piva, např. importéři, distributoři, velkoobchody nebo nákupčí pro restaurace, bary či retail. Soutěž patří mezi nejprestižnější mimo jiné proto, že je pro značky příležitostí se ukázat na britském trhu, ale také se zviditelnit v rámci celé Evropy.