Jídlo jako vzpruha: DLOUHOVĚKOST skrývá kustovnice čínská

v GASTROLIFESTYLE

Chcete se dožít co nejvyššího věku ve zdraví a plné síle? K nejúčinnějším látkám v boji proti stárnutí patří antioxidanty. V nejvyšší koncentraci je najdete v plodech kustovnice čínské neboli Goji Berry. Díky blahodárným účinkům na organismus se této rostlině přezdívá ovoce dlouhověkosti. Jaké látky obsahuje, jak se jí a proti jakým neduhům si ji naordinovat?

Kustovnice se díky vysokému obsahu antioxidantů výrazně podílí na posilování přirozené obranyschopnosti organismu, ochraňuje tělo před choroboplodnými zárodky. Podporuje vitalitu i sexuální apetit. Významně podporuje i paměť, ulevuje při bolestech hlavy, snižuje krevní tlak a podporuje krvetvorbu. Má pozitivní vliv na správnou činnost jater a ledvin. Na zdraví působí ve všech směrech blahodárně a bez vedlejších účinků.

Léčivá je celá rostlina

K léčení se využívají všechny části rostliny, tedy plody, listy, kůra i kořeny. I v sušeném stavu mají bobule světle červenou barvu, podobají se sušeným rozinkám a chutí připomínají brusinky nebo šípek. Jak se jí? Kustovnici je možné zobat jen tak, stejně jako jiné sušené ovoce nebo oříšky. Výborná je i v podobě šťávy, která má výraznou oranžovou barvu. Šťáva se dá přidat do čaje nebo do pokrmů.

A už jste četli tohle?  Co dělá s tělem koktejl ENERGEŤÁKU a ALKOHOLU?

Co v ní najdete?

+ Vitaminy B1, B2, B3, B6, E, A.

+ Pětkrát vyšší obsah vitaminu C než pomeranč.

+ 18 druhů aminokyselin, včetně životně důležitých minerál: železa, zinku, vápníku, germania, selenu, fosforu a dalších.

+ Esenciální mastné kyseliny omega 3 a 6.

+ 21 stopových prvků nezbytných pro správnou funkci mozku

+ Antioxidanty a karotenoidy

+ 4 typy polysacharidů, které posilují imunitní systém.

+ Protizánětlivé látky.

Jak tělu prospívá?

Žádná jiná plodina na světě neobsahuje podobně vysoké koncentrace tolika výživných látek. Pravidelná konzumace kustovnice zpomaluje stárnutí, posiluje imunitu, má protizánětlivé účinky, zvyšuje energii vytrvalost, pomáhá bojovat proti cukrovce a astmatu, je prevencí civilizačních chorob včetně rakoviny, má vliv i na snížení hmotnosti. Koupit se dá mimo jiné v prodejnách zdravé výživy, jak sušená, tak v podobě 100 % bio šťávy, džusu nebo v prášku.

Seznamte se…

Super ovoce kustovnice čínská roste divoce ve volné přírodě v horách Tibetu na svazích Himálaje. Je to keřovitá trvalka, která dorůstá výšky až tři metry. Květy mají fialovou barvu, plody jsou oranžovočervené bobule o velikosti 1 až 2 centimetry. Kvete od června do září, plody dozrávají podle počasí od srpna do října, kdy se i sbírají a suší.

A už jste četli tohle?  Když je CUKR nuda, TOHLE všechno UMÍ taky OSLADIT život