Hvězdná pilotka EXKLUZIVNĚ: Jaké jídlo jí pomáhá na slavném závodě Rally Dakar?

v GASTROLIFESTYLE

O nejnebezpečnější rallye světa Dakaru se teď často mluví i v souvislosti s  úspěchy, kterých v poušti dosahuje profesionální jezdkyně Ollie Roučková. Ta se stala v roce 2018 historicky první Češkou, která na čtyřkolce protnula cíl Dakaru. A úspěšná je i v závodním autě. I letošní Dakar Classic v Saudské Arábii se totiž Czech Samurais týmu povedl nad očekávání. A za vším stojí samozřejmě i to správné jídlo!

Těžko říct, kolik na Dakaru český tým vypije vody, kolik sní housek ke snídani, kolik se sní proviantu z Česka. „Je ale jasný, že si sebou vezeme přesně nadefinované svačiny, pitný režim a doplňky stravy, které se snědí hlavně v etapách a při přejezdech,“ upřesňuje profesionální rallye jezdkyně Ollie Roučková s tím, že stravu na tak extrémním závodě musí mít pestrou, a ne fádní! Jak tedy vypadá jídelníček pilotky závodního auta Suzuki Samurai na nejobtížnější rallye světa?

Snídaně? Královské hody

U snídaní si prý mohla dovolit královské hody.  „Výběr jsem řídila hlavně podle pocitu, z běžeckých závodů jsem se naučila vnímat, jak se cítím, a to mi docela pomohlo i na Dakaru. Ke klasickým vajíčkům nebo toustu jsem přidala jednu nebo druhou variantu instantních kaší- Sponser. Jedna z nich je sice v názvu Low Carb, ale zato obsahuje mandle, kokos, zdravé tuky. Obě varianty kaší sem si doladila ovocem a jogurtem.

A už jste četli tohle?  Letošním králem výčepních je Ondřej Rozsypal

Voda je život…

Co se týká pitného režimu, tak s sebou vozila v jedné láhvi sportovní nápoj a v druhé čistou vodu + 2 kapsle solných tablet (ke konci už zasolovala méně, nebylo takové teplo).

Oběd v DAKARské kantýně

Obědem si Ollie dopřávala většinou v DAKARské kantýně. „Maso, brambory, rýže, těstoviny, zákusky, polévku, zelenina…Nejlepší bylo zakousnout se do uheráku a do domácí zavařené zeleniny. Jenže to se snědlo hned, takže spíš pak přišla na řadu ta kantýna. Po dvou týdnech jsem se domů těšila na pořádný knedlo-zelo-vepřo s vychlazenou dvanáctkou,“ poznamenává Ollie.

Sváča na vytrvalost

Svačinu do auta si Ollie balila vždy večer před etapou. „Tyčinky od Sponseru s důrazem na energii a vytrvalost. Docela mě překvapilo, jak jsou chuťově dobrý.  Banány, tubu s tuňákem a sem tam sem tam šoupla trochu čipsů nebo něčeho sladkého, stoprocentně nezdravého. Po dokončení poslední etapy a na závěr dne klasický regener,“ vyjmenovává Ollie.

Večeře ála oběd

Poslední večerní jídlo měla opět z kantýny (maso, zelenina, rýže, těstoviny, něco sladkého…) „Během večeře jsem si rozmíchala do vody Nitroflow Performance.  Před spaním Relax & Recover. ( Ale pozor, když to budete zkoušet, chce to si vzít Relax Recowery minimálně 2 hodiny před spaním),“ dodává historicky první Češka, která pokořila v roce 2018 Dakar a doposud se jí podařilo projet cílem této legendární rallye čtyřikrát, což je mega úspěch.

A už jste četli tohle?  Skvělý nápad hvězdných ŠÉFKUCHAŘŮ: Michelina si můžete pozvat DOMŮ!

Co je třeba tělu dodat?

Bez doplňků stravy by to nešlo. Je třeba užívat hlavně vitamin C, omega 3, Geloren… „Geloren Active vyvinuli čeští vědci a lékaři pro osoby s vyšším zatížením kloubů. Obsahuje mimo jiné vysoké množství kyseliny hyaluronové, hydrolyzovaného kolagenu, želatiny a vitaminu C, jenž přispívá k normální tvorbě kolagenu nezbytného pro normální funkci kostí a chrupavek. Díky příjemné chuti je jeho konzumace za odměnu, kterou si člověk po namáhavém dni zaslouží,“ připomíná Ollie Roučková.

Tohle si nenechte ujít!

Setkání s hvězdami motoristického sportu, mezi nimiž nebude chybět ani rallye jezdkyně Olga Ollie Roučková, si můžete užít na veletrhu MOTOCYKL PRAHA 2023. Ten se koná v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 2. až 5. března. „Program ještě propracováváme společně s Motocyklem, máme rozpracované besedy jak nového projektu Mechanic Academy, tak i besedy z pohledu obou dvou závodních posádek. Co ale můžu prozradit je, že návštěvníci budou moct soutěžit o Rally zážitkový víkend s Czech Samurais týmem, plný adrenalinu a spáleného benzínu. Pro nejmenší fanoušky máme připravené drobnosti od našich partnerů, a ti větší si budou moct zakoupit a tím nás podpořit, fotografie v našem Dakarském foto koutku, kde budeme mít nejeden artefakt potem a krví vyzávoděnej. A jasně, bude možnost se vyfotit i s námi ze Samuraie a Toyoty, vždy v naší expozici potkáte někoho z našeho rodinného týmu – Czech Samurais.  Na všechny se moc těšíme,“ zve na motorkářský svátek hvězdná jezdkyně.