Hvězdná pilotka EXKLUZIVNĚ: Jaké jídlo jí pomáhá na slavném závodě Rally Dakar?

v GASTROLIFESTYLE

O nejnebezpečnější rallye světa Dakaru se teď často mluví i v souvislosti s  úspěchy, kterých v poušti dosahuje profesionální jezdkyně Ollie Roučková. Ta se stala v roce 2018 historicky první Češkou, která na čtyřkolce protnula cíl Dakaru. A úspěšná je i v závodním autě. I letošní Dakar Classic v Saudské Arábii se totiž Czech Samurais týmu povedl nad očekávání. A za vším stojí samozřejmě i to správné jídlo!

Těžko říct, kolik na Dakaru český tým vypije vody, kolik sní housek ke snídani, kolik se sní proviantu z Česka. „Je ale jasný, že si sebou vezeme přesně nadefinované svačiny, pitný režim a doplňky stravy, které se snědí hlavně v etapách a při přejezdech,“ upřesňuje profesionální rallye jezdkyně Ollie Roučková s tím, že stravu na tak extrémním závodě musí mít pestrou, a ne fádní! Jak tedy vypadá jídelníček pilotky závodního auta Suzuki Samurai na nejobtížnější rallye světa?

Snídaně? Královské hody

U snídaní si prý mohla dovolit královské hody.  „Výběr jsem řídila hlavně podle pocitu, z běžeckých závodů jsem se naučila vnímat, jak se cítím, a to mi docela pomohlo i na Dakaru. Ke klasickým vajíčkům nebo toustu jsem přidala jednu nebo druhou variantu instantních kaší- Sponser. Jedna z nich je sice v názvu Low Carb, ale zato obsahuje mandle, kokos, zdravé tuky. Obě varianty kaší sem si doladila ovocem a jogurtem.

A už jste četli tohle?  Chcete se seznámit s německými víny? Nenechte si ujít přehlídku

Voda je život…

Co se týká pitného režimu, tak s sebou vozila v jedné láhvi sportovní nápoj a v druhé čistou vodu + 2 kapsle solných tablet (ke konci už zasolovala méně, nebylo takové teplo).

Oběd v DAKARské kantýně

Obědem si Ollie dopřávala většinou v DAKARské kantýně. „Maso, brambory, rýže, těstoviny, zákusky, polévku, zelenina…Nejlepší bylo zakousnout se do uheráku a do domácí zavařené zeleniny. Jenže to se snědlo hned, takže spíš pak přišla na řadu ta kantýna. Po dvou týdnech jsem se domů těšila na pořádný knedlo-zelo-vepřo s vychlazenou dvanáctkou,“ poznamenává Ollie.

Sváča na vytrvalost

Svačinu do auta si Ollie balila vždy večer před etapou. „Tyčinky od Sponseru s důrazem na energii a vytrvalost. Docela mě překvapilo, jak jsou chuťově dobrý.  Banány, tubu s tuňákem a sem tam sem tam šoupla trochu čipsů nebo něčeho sladkého, stoprocentně nezdravého. Po dokončení poslední etapy a na závěr dne klasický regener,“ vyjmenovává Ollie.

Večeře ála oběd

Poslední večerní jídlo měla opět z kantýny (maso, zelenina, rýže, těstoviny, něco sladkého…) „Během večeře jsem si rozmíchala do vody Nitroflow Performance.  Před spaním Relax & Recover. ( Ale pozor, když to budete zkoušet, chce to si vzít Relax Recowery minimálně 2 hodiny před spaním),“ dodává historicky první Češka, která pokořila v roce 2018 Dakar a doposud se jí podařilo projet cílem této legendární rallye čtyřikrát, což je mega úspěch.

A už jste četli tohle?  Gastro provozy bojují o přežití: Až 8 z 10 restaurací zavřelo, tržby spadly na 15 procent

Co je třeba tělu dodat?

Bez doplňků stravy by to nešlo. Je třeba užívat hlavně vitamin C, omega 3, Geloren… „Geloren Active vyvinuli čeští vědci a lékaři pro osoby s vyšším zatížením kloubů. Obsahuje mimo jiné vysoké množství kyseliny hyaluronové, hydrolyzovaného kolagenu, želatiny a vitaminu C, jenž přispívá k normální tvorbě kolagenu nezbytného pro normální funkci kostí a chrupavek. Díky příjemné chuti je jeho konzumace za odměnu, kterou si člověk po namáhavém dni zaslouží,“ připomíná Ollie Roučková.

Tohle si nenechte ujít!

Setkání s hvězdami motoristického sportu, mezi nimiž nebude chybět ani rallye jezdkyně Olga Ollie Roučková, si můžete užít na veletrhu MOTOCYKL PRAHA 2023. Ten se koná v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 2. až 5. března. „Program ještě propracováváme společně s Motocyklem, máme rozpracované besedy jak nového projektu Mechanic Academy, tak i besedy z pohledu obou dvou závodních posádek. Co ale můžu prozradit je, že návštěvníci budou moct soutěžit o Rally zážitkový víkend s Czech Samurais týmem, plný adrenalinu a spáleného benzínu. Pro nejmenší fanoušky máme připravené drobnosti od našich partnerů, a ti větší si budou moct zakoupit a tím nás podpořit, fotografie v našem Dakarském foto koutku, kde budeme mít nejeden artefakt potem a krví vyzávoděnej. A jasně, bude možnost se vyfotit i s námi ze Samuraie a Toyoty, vždy v naší expozici potkáte někoho z našeho rodinného týmu – Czech Samurais.  Na všechny se moc těšíme,“ zve na motorkářský svátek hvězdná jezdkyně.