Nádobí do KOMPOSTU? V pražských ŽLUTÝCH LÁZNÍCH do toho šli!

v PROFIZÓNA

Žluté lázně v pražském Podolí snižují množství plastového odpadu. Provozovatelé areálu se totiž rozhodli jít stejnou cestou jako největší vánoční trhy a zavedli veškeré nádobí ze 100% BIO kompostovatelného materiálu. Pokud si tedy ve „Žlutých“ dáte pivko v kelímku nebo klobásku, tak věřte, že tohle nádobí rozhodně metropoli dalším odpadem nezatíží. 

„Chceme být ekologicky zodpovědní, a tak stejně jako na vánočních a velikonočních trzích zavádíme ve Žlutých lázních stoprocentně kompostovatelné nádobí od kelímků až příbory. Tento systém jsme vyhodnotili jako výrazně lepší než třídění odpadu, a to i přestože je výrazně ekonomicky nákladnější. Rozhodující je, že toto 100% BIO kompostovatelné nádobí je šetrnější pro naši přírodu. Zároveň, ve spolupráci s profesionálními odpadovými firmami, intenzivně pracujeme na konkrétní podobě ekologické verze závěrečné likvidace tohoto typu odpadu,“ uvádí Michal Navrátil, obchodní ředitel Taiko, a. s., provozovatel Žlutých lázní.

Od kelímků po příbory

100% BIO kompostovatelné nádobí zahrnuje ve Žlutých lázních jídelní a nápojové sety – kelímky, tácky a misky, ubrousky, příbory i další prvky. Součástí projektu 100% BIO je také minimalizace odpadů z jednorázových balení přísad a dochucovadel, které si návštěvníci v areálu servírují sami v samoobslužné formě již delší dobu. Ve Žlutých lázních najdete už nyní speciálně označené koše, kam je možné kompostovatelné nádobí vyhazovat.