NÁVRAT V KRABIČCE: Pražská gastro scéna se nevzdává a přichází s novým nápadem

v AKTUÁLNĚ

Šéfkuchař Štěpán Návrat se současné situace nezalekl, a kromě svého letitého rozvozu Café Buddha Norská přichází s novinkami, které tu ještě nebyly. Gastronomie nesmí zahálet a musí pokračovat dál s přidanou hodnotou.

Neotřelý fine dining na pražské scéně Benjamin přináší v nečekané době krabičkovou novinku, kterou nechce devalvovat fine dining jako takový. Majitel a executive chef Štěpán Návrat přišel na možnost, jak lidem nabídnout nevšední chuťový zážitek, a přitom reálně nebořit kult fine diningu.

Na Dámejídlo.cz vzniká sekce Pražská kuchyně, která zaměstná lidi a zpracuje suroviny, které by neměly uplatnění. Nejedná se o kreace, jež byly a budou součástí menu v Benjaminovi. Krabičky budou plněny kvalitními pokrmy, vždy v omezeném množství a koncentrovanými chutěmi, které zajišťují farmářské suroviny. Právě i kvůli farmářům tento projekt vzniká. Ani oni nesmí kvůli situaci vyhazovat své vypiplané produkty.

Štěpán Návrat

„Nehrajeme si na fine dining v krabičce, to ani nejde. Benjamin předváděl a zase bude předvádět zážitkovou gastronomii. My teď můžeme jen dělat kvalitní gastro. Naše jídlo je jiné než hotovky od mnohé konkurence. Dlouhá příprava, omezený počet porcí a kvalitní ingredience. Menu je rozdělené na klasiku, která nabízí například telecí řízek, svíčkovou na smetaně či dančí guláš, a poté Benjaminův balíček, který je určený pro 2 osoby, protože chceme gastronomický zážitek navodit alespoň druhou osobou. Startujeme nyní a Benjaminův balíček bude k objednání přímo u nás,“ říká Štěpán.

A už jste četli tohle?  TESTOVAČKA „ruské“ zmrzky. Au, tohle její žrouty NEPOTĚŠÍ…

Pražská kuchyně s kvalitní klasikou tedy k objednání přes Dámejídlo.cz a Benjaminův balíček, který je koncipován jako degustační menu – dva předkrmy, polévka, hlavní chod a dezert pro 2 osoby, přímo v Benjaminu. Cena menu činí 750 Kč za pětichodové menu. „Každý týden bude jiná nabídka a celé to vzniklo, abychom našim klientům zkrátili čas, než zase společně zasedneme u našeho kulatého stolu,“ dodává Štěpán Návrat.

Fine dining balíček z Benjaminu lze objednat i s vinným párováním. Ani hranice Prahy nejsou pro tým Benjamin limitní, mapa rozvozů sahá i do pražských příměstských obcí. Rozvozy Benjaminův balíček budou fungovat do června. Dle situace a zájmu budou případně pokračovat i nadále.