POJEZ a vychutnej si top gastro severní Moravy

v AKTUÁLNĚ

Destinace severní Morava nenabízí jen bohaté industriální dědictví nebo hory a krásnou přírodu. Moravskoslezský kraj je také plných pestrých chutí. A to doslova. Pokud sem zamíříte, tak se rozhodně vydejte za skvělými kulinářskými zážitky a objevte nejlepší restaurace tohoto regionu.

V Moravskoslezském kraji se skvěle ujal projekt nazvaný POJEZ, který propojuje osvědčené restaurace, kavárny, lokální farmy i obchody — zkrátka top gastro scénu v regionu. Ať už jste vegan, klasický masožrout nebo milovník sladkých chutí, přijdete si na své a objevíte nesmrtelnou klasiku i atraktivní nové chutě. Pojez je celoroční projekt, jehož cílem je spojit vše dobré, co kraj nabízí. Díky propracované gastromapě objevíte podnik a tip, kam vyrazit s rodinou nebo přáteli za kulinářskými zážitky.

Gastrobomba v kraji

Pokud chcete objevit to nejlepší z gastronomie severní Moravy a Slezska na jednom místě, naplánujte si návštěvu některého z POJEZ festů.  Právě ty jsou vlajkovou lodí projektu. Festivaly vždy nabízí delikatesy od desítek podniků, spoustu stánků i food trucků se specialitami i tradičními pokrmy. Gurmánské zážitky vždy doplní hudební kapely i další doprovodný program. POJEZ festy se konají pravidelně v květnu (18. 5. 2024) v ostravských Dolních Vítkovicích, v srpnu (10. 8. 2024) v Karlově Studánce a skvělá sezónní gastro jízda vyvrcholí v září (7. 9. 2024) Pojez festem na Ostravici.

A už jste četli tohle?  Jeden "škopek" pro květinku: Stále více žen propadá KOUZLU PIVA

Nejoblíbenější místa?

Nejen gurmáni si už vytipovali ta nejlepší POJEZ místa severní Moravy. K nim rozhodně patří pražírna výběrové kávy Upraženo, která sídlí v obci Sviadnov. V Prostřední Bečvě lákají na tradiční moravskou kuchyni restaurace Libušín a Maměnka, nejlepší kysané zelí široko daleko zpracovává ostravské Zelíííčko a milovníky domácích i zahraničních piv nikdy nezklame Kurnik Šopa Hospoda, multipípový lokál v centru Ostravy – Poruby.

Náš tip

Pokud rádi cestujete, objevujete zajímavosti všeho druhu, včetně těch gastronomických, pak si nenechte ujít oblíbený veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD, který se koná 15. až 17. března 2024 v PVA EXPO PRAHA. A právě Moravskoslezský kraj je partnerským regionem této významné veletržní akce. A věřte, že výstavní expozice budou velmi inspirativní!  HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se koná v souběhu s 15. ročníkem výstavy obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a se 7. ročníkem výstavy lodí a vodních sportů FOR BOAT. Více informací najdete na www.holidayworld.cz.