Superpotravina MACA tvrdí ZDRAVÍ i SEX

v GASTROLIFESTYLE

Jste příznivci přírodní medicíny? Pak byste měli vyzkoušet blahodárné účinky kořene Maca, kterému se přezdívá „peruánská viagra“. Tato zázračná léčivá bylina totiž podle svých zastánců ovlivňuje plodnost, erekci a působí i jako silné afrodiziakum. Kromě toho tělo vyživuje, posiluje, dodává mu energii a zvyšuje imunitu. V mnoha ohledech dokonce předčí asijský žen-šen!

Kořen prastaré léčivé byliny Maca roste pouze přírodním způsobem na jednom místě na světě, a to vysoko v pohoří And v Peru. Je tam od pradávna používán jako zelenina. Dodnes je významnou potravinou indiánských i hispánských obyvatel, ale pro své téměř zázračné léčebné schopnosti se stává čím dál oblíbenější i v Evropě, Japonsku a USA.

Maca patří mezi rostliny, které zvyšují odolnost organismu vůči stresovým situacím. Funguje na principu udržování homeostázy, tedy rovnováhy všech tělesných systémů. Je schopna významně zvýšit energii, pokud je to zapotřebí, ale v opačném případě nestimuluje víc, než je třeba. Podle vědeckých výzkumů může Maca také omlazovat organismus. Žádné vedlejší účinky doposud nejsou známy.

Ocení ho i dámy

Jak může tento malý zázrak pomoci ženám? Například tím, že zeslabuje menstruační bolesti, zmírňuje příznaky menopauzy: návaly horka, noční pocení, nespavost, nálady, normalizuje hormonální hladinu, působí na ženskou frigiditu, zmírňuje příznaky stárnutí. Co se týká mužů, u nich Maca podporuje erekci a přispívá tak ke kvalitnějšímu sexu. Dělá dobře i prostatě, působí na mužskou impotenci, zvyšuje počet a pohyblivost spermií.

A už jste četli tohle?  Hospodská strava BEZ ZBYTEČNÉ CHEMIE? Projekt české matky hlásí, kde se ZDRAVĚJI najíte

Všichni svorně pak jistě uvítají to, že kořen Maca reguluje hladinu cholesterolu, snižuje LDL neboli „špatný“ cholesterol, posiluje psychickou odolnost, brání vypadávání vlasů a stimuluje jejich růst.

Obohaťte třeba dezert

K dostání je buď jako prášek nebo kapsle. Prášek se může užívat samostatně nebo zamíchaný v nápoji, pudinku či jogurtu. Je možné ho konzumovat denně.

 

Co všechno Maca obsahuje…

  • bílkoviny a vlákninu, která reguluje peristaltiku střev
  • přes 2 % tuků, které kromě energetického efektu umožňují i vstřebávání vitamínů A, D, E a K.
  • Téměř všechny nezbytné aminokyseliny
  • 70 % nenasycených mastných kyselin, které jsou mimo jiné důležité v prevenci srdečních chorob
  • vitamíny (A, B1, B2, B6, C, E)
  • minerály (vápník, železo, fosfor, měď, zinek, hořčík, draslík, mangan, sodík, jód)