UPGRADE české klasiky? Vraž do bramboráku LOSOSA a zdravé TYČINKY!

v RECEPTY

Tento recept je pohromou pro konzervativce, obsedanty, ortodoxní milovníky české klasiky a nejspíš i pro Pohlreicha. Nicméně chuťové buňky na tohle všechno kašlou a ocení kombinaci, kterou jste na talíři nejspíš ještě neměli. Milujete bramboráky, ale chtělo by to trošku lehčí verzi? Pak čtěte dál…

Bramboráčky s lososem, KROK ZA KROKEM

Suroviny na 2 porce: 1 balení tyčinek Knäck Snack Racio, 40 g nastrouhaného bramboru, 1 vejce, sůl, mletý pepř, česnek, 25 g hladké mouky, 80 g plátků uzeného lososa, 50 g zakysané smetany, olivový olej, citronová šťáva, 2 lžičky nasekaného čerstvého kopru, pažitka

1. krok

Všechny tyčinky postupně rozdrtíme nejlépe v mixéru tak, aby vznikla polohrubá směs. Připravíme si plátky lososa a omáčku ze zakysané smetany, kterou jednoduše smícháme s kapkami citronové šťávy a nasekaným koprem.

 

 

2. krok

Brambor pečlivě omyjeme, oloupeme a na jemném struhadle nebo opět v mixéru nastrouháme. Přebytečnou vodu z brambory vymačkáme.

 

 

 

3. a 4. krok

Strouhanou bramboru poté smícháme s vejcem, solí, mletým pepřem, drceným česnekem a hladkou moukou. Nakonec přisypeme drcené tyčinky.

A už jste četli tohle?  CHOLESTEROLOVÁ SCHOVKA. Kde byste tohoto nepřítele NEČEKALI?

 

 

5. krok

Ze směsi zhotovíme těstíčko na bramborové placičky. Na pánvi nebo v lívanečníku rozpálíme olej, lžící naneseme kopeček těsta, ze kterého vytvoříme placičku a pečeme z obou stran dozlatova. Placičku pak dozdobíme stočeným plátkem lososa, omáčkou ze zakysané smetany a snítkou kopru nebo jinými bylinkami.

 

Doba přípravy cca 40 minut