TO JE PECKA! 3D tiskárna pro BARMANY umí takhle OČAROVAT KOKTEJLY!

v AKTUÁLNĚ/GASTROLIFESTYLE/PROFIZÓNA

Svět zaplavují supertechnologie a oblast gastronomie není výjimkou. Existuje mnoho variant dokonalých koktejlů vyrobených rukama největších mistrů. Světlo světa ale spatřil totální unikát – 3D tiskárna pro barmany, která dokáže v koktejlech vytvářet obrazce…

Překvapivě s touto „barmanskou“ vychytávkou nepřišli čeští vědátoři, ale naši rakouští sousedé. Klobouk dolů, tato novinka minimálně dělá dojem. Univerzita umění a designu v rakouském Linci přišla se 3D tiskárnou, která dosud ve světě gastronomie nemá obdoby.

Co přesně tahle mašina umí? Dokáže vytisknout tekutou hmotu, respektive různě složité obrazce, uvnitř jiné tekuté hmoty a vytvářet tak nádherné koktailové 3D kreace. Průmyslový robot technologie Print a Drink vstřikuje mikrolitrové kapky jedlé kapaliny do koktejlu. Za minutu je hotovo. Tento stroj používá pouze přírodní suroviny a dokáže takto vytunit širokou škálu koktejlů.

Ostatně 3D tisk už s gastronomií koketuje pár let, a to dokonce i v Česku. Některé velké společnosti, například Makro Cash & Carry, vyrábějí na svých akcích například obrazce z 3D tiskárny na palačinky. 3D obrázek z čokolády není také žádnou výjimkou, prakticky cokoliv z ní dokáže vyprodukovat pražská společnost 3Dees Industries.

A už jste četli tohle?  Vrchní SLÁDEK si sám vypěstoval CHMEL. Je z toho NOVINKA značky Bernard

Ale pozor – stále platí, že to podstatné – skvělý drink, palačinku nebo čokoládu – musí  vytvořit šikovné lidské ruce.

Zdroj fotografií: Printadrink.com