Jak ŠMAKUJE Moravskoslezsko? To ukáže fakt ORIGINÁLNÍ gastrofestival

v AKTUÁLNĚ

Šmórák, neboli pečivo z hornických kolonií, jehněčí kolínko po beskydsku, bachora, zelný guláš, stařenčina povidlová máčka… nejen tyhle, ale i spoustu dalších regionálních dobrot nabídne oblíbený  gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko. Gurmánské orgie se konají už podeváté, tentokrát 10. srpna 2019 od 9:00 v areálu Horských lázní Karlova Studánka. Tak si přijďte pošmáknout!

Projekt „Jak šmakuje Moravskoslezsko“ je realizován Moravskoslezským krajem a jeho partnery. Zaměřen je na podporu gastroturistiky v Moravskoslezském regionu a jeho hlavní myšlenkou je vrátit typické regionální speciality, včetně receptů našich babiček, na jídelní lístky zdejších restaurací.

Povidlová máčka

Čím se letošní, již devátý ročník blýskne? Připravena je oblíbená Snídaně v trávě (od 9:00), tentokrát s herečkou a vášnivou kuchařkou Markétou Hrubešovou a hercem Lukášem Hejlíkem. Následovat bude atraktivními gastro show Marka Fichtnera a Marcela Ihnačáka. Během celého dne se o zábavu postarají kapely Gorole, Mňága a Žďorp a Mirai.

Pivní skauti by si neměli nechat ujít Školu čepování piva (od 15:45) a pro milovníky kuchařských trendů je připraven tajemný program nazvaný Science show – chemie v kuchyni. Gastrofestival představí i ty nejlepší produkty, které vyhrály soutěž Regionální potravina, zaštiťovanou Ministerstvem zemědělství ČR pro rok 2019. Díky své popularitě a velkému zájmu je letošní ročník gastrofestivalu rozšířen nejen o regionální producenty z Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského kraje, ale i o producenty z polského a slovenského příhraničí.

A už jste četli tohle?  Škvarkům a slanině KŘIVDÍME! Cholesterol není jen v nich

Děti se nudit nebudou

Klidně si s sebou můžete vzít i své ratolesti. Mezi spoustou regionálních dobrot bude chutnat i jim a navíc jsou pro ně připraveny mimo jiné rytířský souboj, furiantská pohádka, šaškování, alchymistická show, žonglérské představení nebo JF show BMX akrobacie.

Svezte se pohodlně!

Využijte kyvadlovou dopravu z Malé Morávky a Vrbna pod Pradědem (autobusy budou jezdit v půlhodinových intervalech). Sednout si můžete i na gastrovlak: speciální souprava bude vyjíždět ze zastávky Ostrava-Střed cca v 8:00.