Nejkrásnější snídaně v Praze? Třeba na střeše nad orlojem.

v GASTROLIFESTYLE

Romantika je v kurzu a Praha bez turistů nabízí mimořádné zážitky. Třeba dokonalou snídani, při níž můžete pozorovat neskutečné panorama a ochutnat legendární pařížský sendvič Croque Monsieur nebo „hipsterský“ avokádový toust s lososem.

Snídani mezi pražskými střechami s magickým výhledem na Orloj, věže Týnského chrámu a nově obnovený mariánský sloup připravila jako svou letní novinku Terasa U Prince, umístěná na střeše elegantního hotelu U Prince na Staroměstském náměstí.

A co všechno zde můžete ochutnat? Na menu nechybí klasika v podobě anglické snídaně, která je vedle masové varianty připravená též ve vegetariánské podobě, tedy s grilovaným tofu, houbami a avokádem. V nabídce je také slavné vejce Benedikt s holandskou omáčkou a pečenou šunkou či lívance s čerstvým ovocem a javorovým sirupem. A potěší také čerstvě namixované smoothies, třeba v kombinaci jahoda s jogurtem či mrkev se zázvorem.

Pro Čechy bude největším překvapením slavný zapečený sendvič zvaný Croque Monsieur, jenž se objevil v Paříži na počátku 20. století v jedné kavárně na bulváru Kapucínů a velmi rychle se rozšířil po celém městě nad Seinou. Kombinace ementálu, bešamelu a šunky v máslovém toustu představuje malý kulinární klenot, který byl nedávno zařazen mezi sto nejslavnějších pokrmů světa.