Tři kuchařské osobnosti předvedou GASTRONOMICKOU SHOW

v AKTUÁLNĚ

V holešovické restauraci PRU58 se 11. března od 18 hodin uskuteční gastronomická show jara. Collaboration akce spojí tři kuchařské osobnosti, a to Štěpána Návrata z ikonického Café Buddha Delivery, Jakuba Červenku z fine dining restaurace Benjamin a Mr. G’s z asijského PRU58. Co bude k vidění a ochutnání?

Collaboration menu se nese ve stylu cirkulární kuchyně, kterou přiblíží hesla jako zero waste, lokálnost, fermentace a udržitelnost. Tři kulinářští kluci, Kuba, Greg a Štěpán, si nachystali 9 osobitých chodů a tři menší k tomu. Štěpán je známý průserář, tak klukům zadal jednoduché zadání. Pokrmy musí být skromné, dostupné a ten poslední luxusní. Jak sám Štěpán říká, nejvíce stejně bude šokovat to nejstřídmější, protože vyžaduje nejvíce práce a péče.

V sekci skromné hosté ochutnají Štěpánovu ředkev s pivem, yuzu, pepřem, lichořeřišnicí a koriandrem. Kubův tajemný majstrštyk v podobě celeru, kuřete, miso, tymiánu, soli nemá prostě chybu. Gregova hadovka s řepou, avokádem, čili marmeládou, togarashi a šťovíkem nezůstane bez povšimnutí. Další dávku chutí zaštiťuje sekce dostupné. Zde Štěpán vytvořil variaci s mrkví a kuřetem. Kuba se ubral cestou kachny z uhlí, kterou doprovází hořčice.

A už jste četli tohle?  KORONAVIRUS změnil gastrodějiny: Luxusní DRINKY z "Alkrónu" až do domu!

Greg nezůstává v pozadí s přichází s epickou sépií, lepkavou rýží, citrónovou trávou, čili, koriandrem a rybí omáčkou. Poslední skupinu pokrmů zaujímají signature neboli naše. Každý si zvolil svoji srdcovku. Štěpán zvolil sivena s krabem, vejce, kari, kokosem a mořským chřestem. Kuba se si vybral candáta s koprem, houbami a bramborem. Greg pojal tento chod svébytně. Bůček, Gamberro Rosso, shiokoji, jablko, vanilka a zelený pepř řekne chuťově to své. Závěr patří třem sladkým tečkám. Bezchybná čokoládová pralinka od Štěpána, povznášející lékořicová pusinka od Kuby a intenzivní kandovaný pomeranč od Grega.

Celé menu je plné překvapení a chutí. Každý kulinářský mág má svůj pohled a nyní se setkají na jednom místě rovnou tři. Neuvěřitelná příležitost poznat během jednoho večera rovnou tři gastronomické vytříbené styly.