Kam na gastro zážitek v Praze? Přijďte na mladé víno a husí lahůdky

v AKTUÁLNĚ

Pokud fandíte dobrému jídlu a pití, pak si nenechte ujít tradiční Svatomartinské slavnosti na pražské náplavce u Rašínova nábřeží. Svatý Martin sice na bílém koni nepřijede, zato stánky budou překypovat husími dobrotami a fajnšmekrům zalahodí i ochutnávka mladého vína.

Stánky či vinaři z Čech a Moravy, degustace svatomartinských vín, husí speciality a bohatý doprovodný program – takový bude devátý ročník festivalu mladých vín „Svatomartinské slavnosti a pečená husa“. Akce proběhne v sobotu 9. listopadu od 10:00 do 21:00 v místech tradičních farmářských trhů na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2 mezi Palackého a Železničním mostem.

Šest tisíc lahví vína

Devátý ročník oblíbeného gastro festivalu, na který každý rok dorazí tisíce návštěvníků, bude letos k dispozici kolem šesti tisíc lahví vína. Na stáncích budou také tichá vína a pro zahřátí oblíbený svařák. Víno se bude degustovat z takzvaných OIV sklenic, které budou společně s katalogem a propiskou součástí degustačních setů. Ty se budou na místě prodávat za stovku.

Husa stokrát jinak

Kromě mladých vín nesmí na oslavě svátku svatého Martina chybět dozlatova upečená husa. I na té si budou moci návštěvníci akce v různých variacích pochutnat. A největší hitovky? Rozhodně husí pečínka s karlovarským knedlíkem a zelím, husí kaldoun s knedlíčkem, husí játra s jablky a cibulkou a chybět nebudou oblíbené svatomartinské husí burgery, sendviče s trhaným husím masem, quiche s husím masem nebo husí paštika provoněná whisky podávaná s brusinkami a rozpečeným chlebem a další husí pochoutky.

A už jste četli tohle?  Vinaři mají novou VYCHYTÁVKU. Plnicí linku KAMKOLIV dopraví KAMION

Slavnosti nabídnou vedle husích specialit i celou řadu dalších dobrot. Prodejci budou nabízet jednohubky hodící se k vínu – sýry, uzeniny, pražené mandle nebo škvarkové tyčinky. Chybět nebudou slané ani sladké palačinky a pizza pečená přímo na místě v peci na dřevo. Festival Svatomartinské slavnosti a pečená husa není ale jen o pití vína a pochutnávání si na husích specialitách, připravený je i bohatý doprovodný program. Ten bude probíhat přímo na Vltavě.