Taštičkový listopad. Originální akci pro mlsné jazyky zahájilo THE BISTRO

v GASTROLIFESTYLE

The Bistro v pražské Londýnské ulici nabízí nepřeberné množství sezónních tapas. Říká se, že žádný podnik v Praze není více kosmopolitní a určený k drobnému degustování se sklenkou v ruce. Novinkou měsíce listopadu jsou taštičky, a to hned v několika variatách. Jak si zpříjemnit podzimní chmury? Třeba delikatesní kuchyní…

Taštičková mezinárodní tapasová přehlídka odstartovala 10.listopadu a hosté budou moci do konce tohoto měsíce ochutnat několik taštičkových variant. Nabídka se bude měnit, ale prvotní uskupení je již známé. Vystoupí italské Houbové ravioli s ricottou, parmazánovou omáčkou, marinovanou šalotkou a lískovými oříšky.

Další z účinkujících jsou oblíbené čínské taštičky Gyoza s vepřovým masem a shitake houbami. Pozornost vzbudí superstar v podobě asijských Taštiček s krevetami, kukuřicí, chilli a koriandrem. Velkou výzvou a neobvyklým uskupením jsou Chinkali z Kavkazu. Sladké knedlíčky zastupují ukrajinské Vareniky s višní. Tedy i sladká tečka nakonec je zajištěna.

Kdo má v hledáčku ještě jiné taštičky, tak nemusí zoufat. S velkou pravděpodobností se totiž na menu do konce listopadu v The Bistro objeví. Taštičková sezóna budiž zahájena!